Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie ,

Już po raz XXII Towarzystwo Nasz Dom  organizuje akcję Góra Grosza !

To „niezwykła” Góra w „niezwykłych czasach”, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Mimo trwającej pandemii, pragniemy, aby nasza szkoła włączyła się w tę szlachetną akcję!

Góra Grosza to ogromne wsparcie dla dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie, w której mogą czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Prawie 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę.

Dlatego CELEM akcji GÓRA GROSZA jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Dzięki tej akcji nasi uczniowie uczą się podstawowych zasad współżycia społecznego i otwartości na cudze nieszczęście.

Szkoła zaś spełnia jeden z celów, jakie przed nim stoją, a mianowicie: kształtowanie właściwych postaw i zachowań oraz otwartości na drugiego człowieka.

Uczniowie zbierają tyle, ile  każdy może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

Tegoroczna zbiórka trwa od 13.12.2021 do 31.05.2022 r.

Monety(od 1 gr do 5 zł) będziemy zbierać w co drugi czwartek miesiąca, a klasa, która zbierze najwięcej grosików (będą ważone) zostanie zwolniona z niezapowiedzianego odpytywania w kolejny dzień.

Najlepsze klasy nagrodzone zostaną Certyfikatami Niepytania

Bardzo serdecznie Wam dziękujemy w imieniu dzieci, które otrzymały i otrzymają pomoc!

Więcej informacji na stronie internetowej:

www.towarzystwonaszdom.pl

Koordynatorami akcji są: p. Patryk Kosowski, p. Jolanta Kozyra, p. Jadwiga Bożek
wraz z Samorządem Uczniowskim